вівторок, 10 вересня 2019 р.

Котляревському - 250! або про 2 пласта "Енеїди"



З пів місяця тому довго вибирав книгу. Зупинився на біографії Івана Котляревського Тетяни Панасенко. І майже одразу зрозумів чому. 9 вересня 2019 року відзначається 250-річчя засновника сучасної української літератури. Що це – звичайна випадковість, чи підсвідома фіксація дати, не знаю, але з радістю пригадав та відкрив для себе нові факти його життя, а також ознайомився з запропонованим аналізом його творчості.
Пам'ятаю, що в шкільні роки головний твір Івана Котляревського «Енеїда» сприймався виключно як геніальна гумореска, забарвлена національним колоритом. І це дійсно так.
Але ж поема має й інший пласт, який робить її фактично літописом українського народу. Під персонажами та подіями Вергілія приховуються козаки, руйнування Січі, дії окупантів... Перемоги і поразки.
Впродовж останніх п’яти років цей бік «Енеїди», як на мене, виглядає більш виразно...

Олександр Мень

В цей день в 1990 році було вбито Олександра Меня, священика з Росії, який для великої кількості людей посттоталітарного СРСР відкрив православ’я. Вбито зухвало – сокирою, саме тоді, коли він йшов на службу. Вбивцю ще досі не знайдено.
о. Олександр автор книг - «Син Людський», «Історія релігій. В пошуках Шляху, Істини і Життя» (6 томів), Бібліологічного словника (3 томи). Праць, які попри свою науковість є доступними для широкого кола читачів.
Православна віра о. Олександра не заперечувала наукових фактів та досягнень. Він був переконаним, що в Церкві відбувається постійна боротьба справжнього християнства з поганськими нашаруваннями, явним проявом якого можна вважати мракобісся.
В Україні його праці залишаються дуже популярними. На відміну від сучасної Росії.
Не дивно - мракобісся він вважав ганьбою для християн.
Вічная пам'ять!


Німецька громада в Лозовій: зустріч з єпископом

07.09.2019 рік. Німецька діаспора, напевно, є найбільш дієвою національною громадою нашого міста та району. Вона не тільки займається питаннями збереження своєї мови, культури, історичної спадщини, але і активно долучається до розвитку Лозівщини.
Неодноразово брав участь в організації і проведенні спільних заходів. Завжди намагаюся відповідати своєю присутністю на запрошення взяти участь у їх власних заходах.
Німецька діаспора Лозівщини представлена міськрайонним товариством "Відергебурт". Існує також громада Німецької евангелічно-лютеранської Церкви України. Скориставшись запрошенням в черговий раз, був радий познайомитися з Єпископом НЄЛЦУ Серге Машевські, який в цей день провів візітацію до своєї громади в Лозовій.